Podświetlenie pokrętła nawiewu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pucolek
    Classic
    • 2016
    • 1

    Podświetlenie pokrętła nawiewu

    rafiki nie ma problemu , Wally zdjęcie wyslane
  • pawster
    Classic
    • 2013
    • 8

    #2
    Podświetlenie pokrętła nawiewu

    Witam Wszystkich forumowiczów.
    Od tygodnia i ja jestem posiadaczem nowej Octavi Niestety cała radość z tego płynąca przygłuszona jest przez 2 rzeczy. Pierwsza to w sumie drobnostka, właściwie nie wiem czy to usterka. Mianowice gdy przekręcę nawiew do stopnia 3, oświetlenie pokrętła gaśnie, nie ma 3 kresek jak to jest przy 1,2,4...stopniu. Zdarzyło mi się, że zaświeciły się 3, ale wtedy przy 4 stopniu nawiewu wysąpił znowuż brak podświetlenia. Zastanawiam się teraz czy to usterka czy może ma to coś oznaczać? Jak to jest u Was ?? Kolejna sprawa to dziwny szum, jakby łożyska, oraz bicie koła...ale w tej sytuacji pomoże tylko wulkanizator. Niestety odrazu przy odbiorze auta poprosiłem o zmianę opon (na zimowe) które kupiłem wcześniej więc nie mam porównania, czy to opona bije, czy może felga krzywa. Zdaję sobie sprawę, że opony zimowe są głośniejsze, ale żeby taki dziwny nierównomierny szum...ekhm...

    Komentarz

    • elektrykprosty
      Rider
      • 2013
      • 311

      #3
      Zamiast podswietlenia pokretla wentylatora zapala sie sygnalizacja automatycznego trybu klimatyzacji. Jest dobrze.
      Co do szumu - przejechac sie inną OIII i zacząć od opon.
      Masz 4x4?

      Komentarz

      • pawster
        Classic
        • 2013
        • 8

        #4
        Kłania się w takim razie lektura którą dostałem w załączniku, pewnie bym o tym przeczytał. Dziękuję.
        Nie mam napędu 4x4. A co do jazdy inna OIII nie mam zbytnio możliwości. Jak tylko wrócę do Polski odwiedzę warsztat. W sobotę zmienię jednak koła, założę przednie prawe do tyłu. Coś dużo ma odważników do wyważania...może tam był problem o którym mnie w salonie nie poinformowali

        Komentarz

        • lukaszc2
          Rider
          • 2013
          • 376

          #5
          Po zmianie opon na zimowe też mam wrażenie, że szumi łożysko przy prędkości od 60 do 80 km/h jednak jest to sprawa opon zimowych bo na letnich to nie występowało a opony mam z tak zwanej "wyższej" półki. Wyciem bym się raczej nie przejmował na 99% robi to zimowa opona ale sprawdzić warto, tylko może zamiast tracić kasę na zamianę przód tył , lewo prawo to zmienić na letnie (na chwile na testy).
          Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

          Komentarz

          • Przem78
            Rider
            • 2013
            • 561

            #6
            Zamieszczone przez pawster
            Mianowice gdy przekręcę nawiew do stopnia 3, oświetlenie pokrętła gaśnie, nie ma 3 kresek jak to jest przy 1,2,4...stopniu.
            Sprawdzone kodowanie działa

            STG 08 (Klima) auswählen
            STG Lange Codierung -> Funktion 07
            Byte 11
            Bit 6 - Blower Status Display in AUTO-mode active aktivieren
            Pozdr. Przemek

            Komentarz

            • pawster
              Classic
              • 2013
              • 8

              #7
              Ulżyło mi co do nawiewu :] Dzięki za odpowiedzi.
              Co do opon, zmienić na letnie nie mogę bo są bez felg...poza tym jestem za granicą;/ jeśli pogoda dopisze założę jutro koło zapasowe w miejsce "podejrzanej" opony. Zobaczymy czy bicie ustanie.
              lukaszc2 - u mnie szum sychać czasami nawet przy prędkości 30-40 km. Ale to może kwestia charaktyki opon...jeżdżę na nokianach WR D3 225/45R17 94 H XL
              Dam znać jeśli coś jutro wydedukuję
              Pozdrawiam

              Komentarz

              • leszekmw
                RS
                • 2005
                • 5356

                #8
                pawster, zdaje się że większość O3 wychodzi na dunlopach sportmax. RT , a są to chyba najcichsze opony na jakich do tej pory jeździłem. w związku z tym w zasadzie wszystkie zimowe będą głośne :szeroki_usmiech
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz

                • lociu
                  Classic
                  • 2013
                  • 18

                  #9
                  Widzę że panuje ogólna psychoza na temat hałasu,zawieszenia i tak dalej..... Polecam pośmigać Corolla która ma nastukane 300k jest w gazie i na oponach Dębica 14" zimówki to docenicie ciszę i przyjemny dźwięk silnika.

                  Komentarz

                  • Przem78
                    Rider
                    • 2013
                    • 561

                    #10
                    Zamieszczone przez lociu
                    Widzę że panuje ogólna psychoza na temat hałasu,zawieszenia i tak dalej
                    Szczególnie jest to widoczne u osób, które jechały kawałek, byli na jeździe próbnej, umówili się na jazdę próbną, słyszeli gdzieś... lub przeczytali gdzieś.... ewentualnie wcześniej posiadali limuzyny klasy premium :szeroki_usmiech.
                    Pozdr. Przemek

                    Komentarz

                    • pioter7509
                      Classic
                      • 2014
                      • 29

                      #11
                      Byłem dziś w serwisie i potwierdzono mi, że tak ma być i tak to działa oraz, że tak jest napisane w instrukcji - niestety nie potrafili mi tego pokazać, ale jak tak ma być to ok... wracam do pełnego zadowolenia...

                      Komentarz

                      Pracuję...